نشريه

آثار - منابع

عضويت

ارتباط با ما

جستجو

  • امام صادق(عليه السلام): «هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند الکافي»
  • پيامبر اكرم(صل الله عليه و آله): «هر کس از گروه مسلمانان جدا شود بر مرگ جاهليت بميرد نهج الفصاحه»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): «زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آنند و كوشش در عمل به آن است غرر الحکم »
  • امام صادق(عليه السلام): «سجده بر تربت حسين (عليه السلام) حجابهاى هفتگانه را پاره مى‏ كند مصباح التمهجد»
  • امام صادق(عليه السلام): «جايگاه قبر امام حسين (عليه السلام) درى از درهاى بهشت است کامل الزيارات»
  • امام صادق(عليه السلام): «هر كس دوست دارد روز قيامت، بر سر سفره‏ هاى نور بنشيند بايد از زائران امام حسين (ع) باشد وسائل الشيعه»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): «بر نقصان معنوي يک انسان همين بس که خويشتن را بزرگ پندارد غررالحکم»

فقط اصحاب رسانه مي توانند مسائل خود را حل کنند

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي؛
فقط اصحاب رسانه مي توانند مسائل خود را حل کنند
حوزه/ رئيس کميسيون حوزوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: با توجه به سرعت علم و دانش، همچنين موج عظيم اطلاع رساني و ظهور فناوري هاي نوين، در مساله رسانه و دغدغه هاي موجود آن فقط اصحاب رسانه مي توانند مسائل خود را حل کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمين حميد پارسانيا جمعه شب در دومين گردهمايي انجمن سواد رسانه در جمع اساتيد رشته ارتباطات و رسانه اظهارداشت: اگر با يک موضع فناورانه به مسائل پيراموني توجه کنيم، خواهيم ديد با يک نوع واژگوني مواجه هستيم، واژگوني که بعضا در دست ما نيست و به قول وزير فناوري و اطلاعات بيشتر در بخش سخت افزاري آن احاطه و اشراف داريم.
عضو هيأت علمي دانشگاه باقرالعلوم (ع) افزود: امروز ما اسير روزمره گي ها شده ايم و از مسائل اصلي و اين سرعت تکنولوژي در حال عبور غافل بوده ايم، تا کنون چقدر توانسته ايم در حوزه اخلاق، فقه، حقوق، فرهنگ، فلسفه ومطالعات فرهنگي کار علمياتي اثربخشي انجام دهيم؟
وي ادامه داد: اگر امروز بسياري از برداشت ها از غرب مي باشد، بدليل ارتباط ارکانيکي است که در جهان غرب از ابتدا در جريان بوده است و اين در حاليست که متخصصان خودمان چندان توجهي به آن ندارند و اين نظام و تمدن در مجموعه اي ساخت يافته شکل گرفته است.
حجت الاسلام و المسلمين پارسانيا بيان داشت: ما امروز نياز به يک بازبيني داريم، حوزه علميه ما از پتانسيل و ظرفيت بالايي برخوردار است به شرط آنکه خودش را دريابد و به قدرت ذاتي خود پي ببرد.
استاد حوزه و دانشگاه اظهارداشت: بحث ارتباطات و رسانه، مساله ما است و خودمان بايد همه همت مان را در اين مسير هزينه کنيم و ابتدا بايد موضع نظري خودمان را کاملا مشخص کنيم سپس به ماموريتي که بر عهده داريم بپردازيم.2012-2004 @ حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت انجمن مطالعات اجتماعي حوزه علميه قم محفوظ است