نشريه

آثار - منابع

عضويت

ارتباط با ما

جستجو

  • امام صادق(عليه السلام): «هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند الکافي»
  • پيامبر اكرم(صل الله عليه و آله): «هر کس از گروه مسلمانان جدا شود بر مرگ جاهليت بميرد نهج الفصاحه»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): «زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آنند و كوشش در عمل به آن است غرر الحکم »
  • امام صادق(عليه السلام): «سجده بر تربت حسين (عليه السلام) حجابهاى هفتگانه را پاره مى‏ كند مصباح التمهجد»
  • امام صادق(عليه السلام): «جايگاه قبر امام حسين (عليه السلام) درى از درهاى بهشت است کامل الزيارات»
  • امام صادق(عليه السلام): «هر كس دوست دارد روز قيامت، بر سر سفره‏ هاى نور بنشيند بايد از زائران امام حسين (ع) باشد وسائل الشيعه»
  • اميرالمومنين(عليه السلام): «بر نقصان معنوي يک انسان همين بس که خويشتن را بزرگ پندارد غررالحکم»

كتاب «اتحاديه ابلهان» نويسنده، جان كندي تول

«وقتي نابغه‌اي حقيقي در دنيا پيدا مي‌شود مي‌توانيد او را از اين نشانه بشناسيد: تمام ابلهان عليهش متحد مي‌شوند.» جاناتان سوئيفت (نويسنده سفرهاي گاليور)

داستان انتشار اتحاديه‌ي ابلهان نوشته‌ي جان کندي تول داستان غريبي است. جان کندي کتاب را در سي سالگي نوشت و بعد از اينکه هيچ ناشري زير بار چاپ آن نرفت به زندگي خود پايان داد. مادرش يازده سال تلاش کرد تا بالاخره دانشگاه لوييزيانا راضي به انتشار کتاب شد. کتاب به محض انتشار غوغا به پا کرد و همان سال - 1981جايزه پوليتزر را ربود. شايد بتوان محبوبيت کتاب را با ناطور دشت سلينجر مقايسه کرد.

ايگنيشس جي رايلي، قهرمان داستان، يک متخصص قرون وسطا است که تمام دنيا را از دريچه‌ي کتاب تسلاي فلسفه‌ي بوئتيوس، فيلسوف قرون وسطايي، مي بيند. تمام زندگي اش فلسفه بافي است و انزجار از جامعه‌ي آمريکا.  او که يک دن کيشوت امروزي است، وادار مي شود از خلوت خود بيرون بيايد و با جامعه اي که از آن متنفر است روبه‌رو شود و به شيوه‌ي ديوانه‌وار خود با آن بستيزد. بسياري از منتقدان، اتحاديه ابلهان را بزرگ‌ترين رمان کمدي قرن مي‌دانند.

رمان اتحاديه‌ي ابلهان توسط پيمان خاکسار به فارسي ترجمه شده و نشر چشمه آنرا منتشر کرده است.2012-2004 @ حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سايت انجمن مطالعات اجتماعي حوزه علميه قم محفوظ است